Kulki gejszy – 5 porad na początek

Kulki gejszy są gadżetem łączącym przyjemne z pożytecznym. Podczas ich stosowania, niesionym odczuciom towarzyszy korzystny efekt wzmacniający mięśnie dnia miednicy. Oto kilka porad, które ułatwią rozpoczęcie przygody z tym jakże pożytecznym gadżetem.

Działanie kulek gejszy oparte jest na treningu mięśni dna miednicy czyli tzw. mięśni Kegla

kulki gejszy

Umieszczone w pochwie powodują konieczność zaciskania i rozluźniania się mięśni, aby utrzymać kulki na swoim miejscu. W ten sposób wzmacniane zostają partie mięśniowe odpowiedzialne za intensywniejsze odczucia podczas zbliżenia, łagodniejszy przebieg porodu czy brak dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu.

Komfort użytkowania

Kluczem do sukcesu stosowania gadżetu oraz komfortu jego użytkowania, czyli przede wszystkim zapobiegnięcie wypadnięcia podczas noszenia, jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Dla początkujących w treningu mięśni Kegla zalecane są kulki gejszy o większej średnicy i zmniejszanie ich rozmiaru wraz z postępami ćwiczeniu.

Wykorzystanie lubrykantu

Aplikacja kulek powinna odbywać się z wykorzystaniem lubrykantu na bazie wody, a sama aplikacja podobna jest do stosowania tamponów. Zwilżone niewielką ilością żelu kulki należy wsunąć delikatnie do pochwy tak aby nie uwierały. Wyjecie gadżetu wymaga rozluźnienia się i tak jak w przypadku tamponu, delikatnego ale zdecydowanego pociągnięcia za sznureczek.

Dobór odpowiednich kulek gejszy zależy od indywidualnych upodobań oraz stopnia zaawansowania w ich stosowaniu. Na początek zalecane są kulki o gładkiej powierzchni, bez rowków i otworów, wykonane z przyjemnego w dotyku silikonu medycznego. Wraz z postępami ćwiczeń można pokusić się o eksperymenty z formą i kształtem gadżetu.

Typowy trening mięśni dna miednicy powinien trwać nie dłużej niż godzinę. Wykonywany powinien być najlepiej podczas zwykłych czynności domowych takich jak praca, sprzątanie czy spacer. Ruch związany z wykonywaniem tych aktywności wzmaga skuteczność treningu.